Agent nieruchomości to bez wątpienia zawód z przyszłością. Agentem może zostać każdy ale nie każdy będzie w tym dobry. Praca agenta nieruchomości bez wątpienia jest i ciekawa i rozwijająca – nie bez przyczyny często słyszy się opinie, że zawód ten jest zawodem ekscytującym, ekskluzywnym, a każdy dzień w branży pośrednictwa nieruchomościami jest nowym wyzwaniem. Aby sprostać każdemu wyzwaniu i nadążyć za tempem pracy jakim rządzi się ta branża – i to co najważniejsze – aby osiągnąć sukces, niezbędne jest wykazanie się określonymi cechami pożądanymi w sektorze nieruchomości. Jakie cechy sprzyjają w tej pracy? O tym w dalszej części artykułu.
Dobry kontakt – przede wszystkim!
Komunikatywność i otwartość – to kluczowe cechy, dzięki którym masz szansę stać się liderem wśród agentów nieruchomości. Praca agenta wiąże się z nieustannym kontaktem z drugim człowiekiem – z kupującym nieruchomości, sprzedającym, z inwestorami, ze współpracownikami. Jako agent nieruchomości musisz być przygotowany na styczność z osobami o zróżnicowanym charakterze i temperamencie, w różnym wieku, o różnych przyzwyczajeniach i stylu życia.Dobry agent potrafi dostosować styl rozmowy do odbiorcy – uważnie słucha, sprawdza czy dobrze zinterpretował wypowiedź oraz sprawdza czy sam został dobrze zrozumiany. Zadaje dużo pytań dzięki czemu może dowiedzieć się od rozmówcy istotnych a niekiedy i kluczowych informacji.
Wiedza – teoria i praktyka
Aby wykonywać zawód pośrednika nie musisz posiadać kierunkowego wykształcenia, ani też zdobyć państwowej licencji. Warto jednak znać lokalny rynek nieruchomości, w którym będziesz się poruszać – to zdecydowanie ułatwi stawianie pierwszych kroków. Istotna jest także znajomość prawa mieszkaniowego oraz umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne. Taką wiedzę z powodzeniem możesz zdobyć na szkoleniach branżowych czy też kursach dla pośredników nieruchomości, Świetnym sposobem na naukę jest także podglądanie kolegów z większym doświadczeniem!
Dobry strateg - orientacja na wynik oraz pracowitość
Jako agent musisz liczyć się z terminową realizacją zadań przy zachowaniu najwyższej jakości standardów. Planując każde zadanie musisz uwzględnić potencjalne ryzyko, co prowadzi do osiągnięcia zamierzonych wyników pomimo pojawiających się trudności. W trakcie realizacji swoich zadań skupiaj się na tym aby ich wyniki były lepsze niż zamierzone.
Praca pośrednika nie jest dla każdego. Osoba, która nie ma predyspozycji może szybko zniechęcić się i wypalić zawodowo. Wiele osób rezygnuje za wcześnie - po kwartale, po pół roku pracy. Realny czas na oszacowanie czy ta praca jest dla Ciebie to rok. Po roku widać jakie były zyski i straty, ile pracy zostało wykonane i w jaki sposób oraz jakie są perspektywy na przyszłość.
Jeśli zastanawiasz się, jak zostać pośrednikiem nieruchomości, który osiągnie w tym zawodzie sukces — warto przeanalizować, które z powyższych cech posiadasz lub jesteś w stanie wypracować.
Comments